ÖZEL MELTEM ANADOLU LİSESİ

Meltem Okulları

2021.06.02

Genel Müdürümüzün Bursa Haber Gazetesiyle Röportajı

ÖZEL BURSA MELTEM ANADOLU LİSESİNİ TANIYALIM
EĞİTİLMİŞ İNSAN ZENGİNLİĞİMİZDİR.
Bir ülkenin en önemli zenginlik kaynağı eğitilmiş insandır. Meltem koleji bu temel bakış açısı ile gençleri üniversite sınavına, üniversite hayatına, iş hayatına ve aile hayatına dolayısıyla geleceğe hazırlar.
Meltem Koleji’nin eğitilmiş insan anlayışında; çalışan, üreten, sevgi ve saygıyı bilen, paylaşan, dayanışmayı ve yardımlaşmayı önemseyen, ortak akıl ve ekip çalışmasını başarabilen, ben değil, biz duygusu ile hareket etmeyi benimseyen, adalet duygusunu ve vicdanını geliştiren, kısaca kötü huy ve davranışlardan korunan, güzel huy ve davranışları edinen ayrıca akademik başarıyı yakalayan, dolayısıyla dünyanın özlediği insanı yetiştirmek vardır.
Meltem Kolejinde her öğrenci özeldir. Birebir eğitim ve okulda %100 öğrenme yöntemlerinden yararlanan öğrencilerimiz başarılı üniversite hazırlık eğitimi ile %100 üniversite kazanmanın güvenini ve mutluluğunu yaşar. 12. Sınıf öğrencilerine okulumuz doping hafıza eğitim programını öğrencilerimize hediye ediyor. Ulusal üniversite hazırlık yayınları ile 9. sınıftan itibaren öğrencilerimizi üniversite sınavına hazırlıyoruz. Meltem kolejinde öğrenciler ayrıca dershane eğitimine ihtiyaç duymuyor. Deneyimli, alanında yetkin öğretmenlerimizin rehberliği ve motivasyonu ile gençlerimiz düzenli ve sürekli çalışmayı alışkanlık haline getiriyor. Rehberlik servisimiz, danışman öğretmenlerimiz ve veli iş birliği ile öğrencilerimiz sürekli desteklenmektedir.
Okulumuzda güvenli ve sıcak bir aile ortamı bulunmaktadır. Gençlerimizin gelişimini ve sosyalleşmesine katkı sağlayan faaliyetler okulumuzu eğlenceli hale getirmektedir. Okulumuzda eğlenceli öğrenme ortamı vardır. Okulumuzun güven ve huzur ortamını bozacak davranışlara asla müsaade edilmez. Disiplinli ve karalı atmosferimiz gençlerin kişilik gelişimlerine olumlu etki etmektedir.
Ülke, il, ilçe bazında düzenlenen yarışmalarda Meltem Koleji şampiyonluklar, birincilikler ve dereceler kazanmıştır. Bu anlamda öğrencilerimizin desteklenmesi ve yönlendirilmesi gençlerimizin gelişimine büyük katkı sağlamaktadır.
25 YILLIK TECRÜBE
1996’dan bu yana 25 yıllık süreçte bu anlamda ülkemize ve insanlığa donanımlı ve başarılı örnek gençler kazandırdık. Kaliteli eğitim ve öğretim sayesinde ülkemizin en önemli üniversitelerinde derece ile okuma imkanı bulmuşlardır. Meltem Kolejinin butik okul ve etkin sınav hazırlık yöntemleri avantajlarını değerlendiren gençlerimiz şu anda tıp alanında, hukuk alanında, eczacılıkta, mühendislik alanlarında, eğitim kurumlarında ve sayamadığımız birçok alanda ülkemize hizmet ediyorlar.
Mili bayramlarımız coşkuyla ve gençlerimizin milli duygularını besleyecek doyurucu içerikte kutlanır. Atatürk ilkelerinin benimsenmesine önem verilir. Vatanına aidiyet duygusunun, tam bağımsızlık ruhunun, vatanına ve bayrağına sahip çıkma, çağı aşma duygularının doya doya yaşanmasına önem verilir.
KESİNTİSİZ ONLİNE EĞİTİMLE ÖĞRENCİLERİMİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADIK
Eğitimimizi teknolojik imkanlarla donatılmış sınıflarla ve tam donanımlı laboratuvarlar ile destekliyoruz. Pandemi döneminde 8. ve 12. sınıflarda örgün eğitime okulumuzda devam ettik. Diğer öğrencilerimizin okula gelmediği dönemlerde uzaktan eğitimle aksatmadan programımızı uyguladık.
11. ve 12. Sınıflarda eğitimimiz YKS hazırlık içerikli planlanır ve uygulanır. Özellikle 12. sınıflarda bu program daha yoğun uygulanır. 11. sınıfta temeli oluşturulan YKS eğitimi 12. sınıfta güçlendirilir. Haftalık 6 günlük eğitim uygulanır. Her hafta deneme sınavı yapılır. Sınav analizleri yapılır. Çözülemeyen soruların video anlatımı ile eksikler tamamlanır. Ayrıca öğretmenler tarafından çözülemeyen soruların çözümleri yapılır. Her konu için yaprak test uygulamaları ve çözümleri yapılır. Konular akıllı tahta uygulamaları ile görsel işlenir. Konu anlatımlı soru bankaları ve soru bankalarındaki sorular çözülür. Her ünite için KTT uygulamaları ve çözümleri yapılır. Derslerle ilgili kısa süreli yoğun kamp çalışmaları ile tekrarlar gerçekleştirilir. 12. Sınıf öğrencilerimiz sabah 9 da okula gelir akşam 22.30 evlerine gider. Öğrencilerimiz % 90 öğrenmeyi okulda tamamlar ve otele gider gibi evlerine gider.
Bizleri tanımak ve Meltemli olma ayrıcalığını yaşamak büyük bir şanstır. Tüm gençlerimizin mükemmel eğitim almalarını hedefliyoruz. Gençlerimiz sayesinde ülkemizide inşa edilecek kainat devletinde herkese mutluluk ve başarılar diliyoruz. Böylece hedeflenen muassır medeniyetin önünde olacak ülkeye en kısa zamanda ulaşmayı diliyoruz.

Ali Haydar ŞAHİN
Meltem Okulları Genel Md.