YKS TARİHLERİ AÇIKLANDI.

Meltem Okulları

2021-01-20

Eğitimci Mehmet Beşinci'den Tavsiyeler.

YKS sınav tarihleri 2021 de belli oldu. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.
Özel Bursa Anadolu Lisesi Müdürümüz Mehmet Beşinci bu zorlu süreçte öğrenci ve öğretmenlerimize tavsiyelerde bulundu.
''Üniversitelere Geçiş İçin Öğrencilerin Gireceği YKS Sınavına 5 Ay Gibi Bir Süre Kaldı.
Uzaktan eğitim sürecinde on binlerce öğrencinin eğitimin dışında kalmasına karşın bakanlık, öğrencilerin 2021 yılındaki merkezi sınavlarda tüm müfredattan sorumlu olacağını açıkladı.
Günümüzde üniversite okumak ve okunan bölüme göre gelecekte iş hayatına atılmak hayatın monoton bir düzeni haline geldi. Bunun farkında olan aileler ve öğrenciler de üniversitelere geçiş sınavı için ellerinden gelen tüm imkanları seferber ediyorlar.
Geçtiğimiz yıl gibi bu yılda, öğrenciler dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisinden kaynaklı şanssızlık yaşıyorlar. Bir taraftan sınav stresi ile başa çıkmaya çalışan gençlerimiz, bir taraftan da sağlık risklerini göz önünde bulundurmak zorunda kalacaklar. 26-27 Haziran 2021 tarihlerinde YKS sınavına girecek öğrenciler bundan önceki yıllara nazaran çok daha zor bir işi başaracak.
Öğrencilerimiz ve velilerimiz sürekli olumsuz düşünceye odaklanmasınlar. Zor günler, zor bir durum dedikçe zorlanıyoruz.
Çalışmaya odaklanmak eksiklere odaklanmak daha doğru. Eksik yanları tamamlamak için plan ve çalışmalar yapılmalı.
Yks için sürecin yanlışları düzeltmekle eksikleri tamamlamakla geçeceğini bilmeliler. Her deneme sınavına gerçek sınav sonucuymuş gibi yaklaşmak stresi olması gereken düzeyden yukarı çıkartıyor.
Aslında kaygı ve stres hiç olmasın istemiyoruz. Yönetilebilir düzeyde kaygı ve stres öğrencinin bilgilerini tamamlamasına ve çalışırken daha iyi odaklanmasına yardımcı oluyor.