SEMİNER GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Meltem Okulları

2021.02.15

Z Öğrencisini Tanımak

Özel Bursa Meltem Koleji seminer günlerinde bu hafta öğretmenlerimize ve velilerimize yönelik seminer düzenledik. Seminerde Atılım Üniversitesi Öğretme-Öğrenme Merkezi Prof. Dr. Meltem Huri BATURAY bizlerleydi. Öğretmenlerimize ve velilerimize özel canlı bağlantı ile yapılan seminerde konuğumuz “Z Nesli Öğrencisini Tanımak” konu başlıklı seminerde önce Z Kuşağını tanıttı; Z Kuşağı nedir, belirgin özellikleri nelerdir, ilgi alanları nelerdir, doğru iletişime nasıl geçebiliriz, sonrasında da uzaktan eğitim sürecinde başarı için neler yapılmalı, hangi yöntem ve teknik kullanılmalı, odaklanma sürelerini nasıl artırabiliriz, ödevler nasıl verilmeli, derslere olan ilgilerini nasıl artırıp aktif hale getirebiliriz vb… konularda detaylı bilgiler verdi ve gelen soruları yanıtladı.
Amacımız hızla değişen dijital dünyada öğretmenlerimizin ve velilerimizin gerek duydukları güncel bilgi, eğitim de ve sosyal hayatta öğrenciye yaklaşım ve uygulamalar ile ilgili olarak gerek kişisel gerek akademik yönlerini güçlendirme konusunda destekleyerek eğitimde kaliteyi artırmaktır.
Özel Bursa Meltem Koleji olarak Atılım Üniversitesi’ne, Meltem Huri Baturay Hocamıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz…