basarilarimiz-83b781f0.jpg

ÖZEL BURSA MELTEM OKULLARI BU YIL RESİM YARIŞMALARINDA BİRÇOK DERECE ELDE ETTİ.

Dünya üzerinde savaş, doğal afet,yoksulluk, hastalık vb. nedenlerle anne-babasını kaybetmiş çocukların sorunlarına dikkat çekmek için düzenlenen resim yarışmasında 1. sınıf öğrencimiz Berra TOPALOĞLU Türkiye 1.liği elde ederken, 3.sınıf öğrencimiz Zeynep ÖZGAN da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Dünyada açlık olmasın konulu resim yarışmasında 5.sınıf öğrencimiz Fatma Zehra ATLILAR Bursa 3.lüğü ödülünü alırken, 6.sınıf öğrencimiz Sinem AYVALI ve Ayşenur CENGİZ de mansiyon ödülü aldı.

Bursa OSB nin düzenlediği ''Annem, babam ve işi'' konulu resim yarışmasında Buket DURUM, Fatıma YILDIRIM ve Badesu ERKİN mansiyon ödülü kazandılar.

bursameltemokullari-325fd151.png
bursameltemokullari-a3e08020.jpg

ENGELLİLER HAFTASI ÖDÜLLERİ ÖZEL MELTEM KOLEJİNE

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Aynı dünyaya farklı bakışlar'' konulu resim, müzik, fotoğraf, kompozisyon ve kısa film yarışması sonuçları belli oldu.

Birçok proje ve eserle katılan Özel bursa Meltem Koleji öğrencileri büyük başarıya imza attı.

  • İlkokullararası resim yarışmasında Zeynep Özgan 2.oldu

  • Ortaokulllar kompozisyon yarışmasında 1.liği Zeynep Gülce Yılmaz alırken 2.liği yine okulumuzdan Ayşenur Cengiz kazandı.

  • Liseler arası fotoğraf yarışmasında tüm ödüller Meltem Kolejine gitti.1.liği Fatıma Albayrak 2.liği Ayşe Miraç Yılmaz 3.lüğü Umut Kerem Dönmez aldı.

  • Liselerarası kısa film yarışmasında Yunus Emre çeliker ve arkadaşları 1.liği elde etti.

MELTEM KOLEJİNDEN BÜYÜK BAŞARI

İstanbul Başakşehir Belediyesinin ortaokul, lise öğrencileri için yenilikçi, katma değeri yüksek, özgün tasarımlı projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği Başakşehir Living Lab İnovasyon 2018 yarışmasında Bursa Meltem Koleji olarak ortaokuldan 4, liseden 4 proje olmak üzere 8 projeyle katılım sağlandı. 3 projemiz yarı finale kaldı.

Ulaştırma Bakan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başakşehir Belediye başkanının da katıldığı ödül töreninde, lise öğrencimiz Neslihan Ergünser projesiyle binlerce yarışmacı arasından Türkiye 3.lüğünü elde etti. Neslihan'ın tasarımı olan ‘’Rocky Mama Otomatı ‘’ projesi evcil hayvanlarımızı istediğimiz zaman, istediğimiz  miktarda besleyebilme imkanını bizlere sunuyor. Üzerindeki timer sayesinde hayvanımıza vereceğimiz mamanın zamanını ve miktarını ayarlayabiliyoruz. Güneş enerjisi paneli sayesinde ürettiği enerji ile de çalışabilen “Rocky Mama Otomatı” evlerde, hobi bahçelerinde, kır evlerinde ve belediyelerin belirlediği yerlere konularak sokak hayvanlarının da düzenli bir şekilde beslenmelerini kolaylaştırıyor.

Özel Bursa Meltem Okulları olarak çevreye, doğaya ve insanlara duyarlı bireyler yetiştirdiğimizi dereceye giren projemiz ve katılan diğer projelerimizle göstermiş olduk. Okul olarak bilim insanlarını yetiştirmeye devam edeceğiz.

ÜLKE MAKET YARIŞMASINDA BİRİNCİYİZ

    İstanbul da Özel Irmak Okullarının düzenlemiş olduğu Ülke Maket Yarışmasına 156 Almanca, 106 Fransızca ve 134 İspanyolca olmak üzere İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden 396 ülke maketi ve videosu yarışmaya katıldı. Ön elemeyi geçen 20’şer maket finalde yarışmaya girmeye hak kazandı.

    Goethe Enstitüsü, Cervantes Enstitüsü ve Fransız Kültür Merkezi’nden gelen jüri üyeleri her dilden ödül almaya hak kazanan 15’er maket ve video belirledi.

    Yarışmada birinciliği İspanyolca kategorisinde İzmir Türk Koleji, Fransızca kategorisinde İzmir 9 Eylül Koleji ve Almanca Kategorisinde ise Özel Bursa Meltem Koleji aldı.

   Okulumuz öğrencilerinden Fatma Zehra Atlılar ın maketi ve sunumu 1.olurken yarışmaya katılan diğer öğrencilerimiz Elif Naz Yılmaz ve Asım Yalçın da finallere kalarak mansiyon ödülü aldılar.

 LİSELER ARASI İYİ FİKİR YARIŞMASI 

 Uludağ Üniversitesinin düzenlemiş olduğu VII.Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri İyi Fifir Yarışmasında birinciliği Özel Meltem Anadolu Lisesi kazandı. Öğrencimiz Fatıma Albayrak sokak hayvanları için ''Merhamet Merdiveni '' projesiyle birinciliği elde etti.

 Öğrencimizi ve danışman öğretmeni Nuray Yılmaz'ı tebrik ediyoruz.