ÖZEL BURSA MELTEM OKULLARI BU YIL RESİM YARIŞMALARINDA BİRÇOK DERECE ELDE ETTİ.

Dünya üzerinde savaş, doğal afet,yoksulluk, hastalık vb. nedenlerle anne-babasını kaybetmiş çocukların sorunlarına dikkat çekmek için düzenlenen resim yarışmasında 1. sınıf öğrencimiz Berra TOPALOĞLU Türkiye 1.liği elde ederken, 3.sınıf öğrencimiz Zeynep ÖZGAN da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Dünyada açlık olmasın konulu resim yarışmasında 5.sınıf öğrencimiz Fatma Zehra ATLILAR Bursa 3.lüğü ödülünü alırken, 6.sınıf öğrencimiz Sinem AYVALI ve Ayşenur CENGİZ de mansiyon ödülü aldı.

Bursa OSB nin düzenlediği ''Annem, babam ve işi'' konulu resim yarışmasında Buket DURUM, Fatıma YILDIRIM ve Badesu ERKİN mansiyon ödülü kazandılar.

ENGELLİLER HAFTASI ÖDÜLLERİ ÖZEL MELTEM KOLEJİNE

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ''Aynı dünyaya farklı bakışlar'' konulu resim, müzik, fotoğraf, kompozisyon ve kısa film yarışması sonuçları belli oldu.

Birçok proje ve eserle katılan Özel bursa Meltem Koleji öğrencileri büyük başarıya imza attı.

  • İlkokullararası resim yarışmasında Zeynep Özgan 2.oldu

  • Ortaokulllar kompozisyon yarışmasında 1.liği Zeynep Gülce Yılmaz alırken 2.liği yine okulumuzdan Ayşenur Cengiz kazandı.

  • Liseler arası fotoğraf yarışmasında tüm ödüller Meltem Kolejine gitti.1.liği Fatıma Albayrak 2.liği Ayşe Miraç Yılmaz 3.lüğü Umut Kerem Dönmez aldı.

  • Liselerarası kısa film yarışmasında Yunus Emre çeliker ve arkadaşları 1.liği elde etti.

MELTEM KOLEJİNDEN BÜYÜK BAŞARI

İstanbul Başakşehir Belediyesinin ortaokul, lise öğrencileri için yenilikçi, katma değeri yüksek, özgün tasarımlı projeler üretmek konusunda desteklemek ve teşvik etmek amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği Başakşehir Living Lab İnovasyon 2018 yarışmasında Bursa Meltem Koleji olarak ortaokuldan 4, liseden 4 proje olmak üzere 8 projeyle katılım sağlandı. 3 projemiz yarı finale kaldı.

Ulaştırma Bakan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başakşehir Belediye başkanının da katıldığı ödül töreninde, lise öğrencimiz Neslihan Ergünser projesiyle binlerce yarışmacı arasından Türkiye 3.lüğünü elde etti. Neslihan'ın tasarımı olan ‘’Rocky Mama Otomatı ‘’ projesi evcil hayvanlarımızı istediğimiz zaman, istediğimiz  miktarda besleyebilme imkanını bizlere sunuyor. Üzerindeki timer sayesinde hayvanımıza vereceğimiz mamanın zamanını ve miktarını ayarlayabiliyoruz. Güneş enerjisi paneli sayesinde ürettiği enerji ile de çalışabilen “Rocky Mama Otomatı” evlerde, hobi bahçelerinde, kır evlerinde ve belediyelerin belirlediği yerlere konularak sokak hayvanlarının da düzenli bir şekilde beslenmelerini kolaylaştırıyor.

Özel Bursa Meltem Okulları olarak çevreye, doğaya ve insanlara duyarlı bireyler yetiştirdiğimizi dereceye giren projemiz ve katılan diğer projelerimizle göstermiş olduk. Okul olarak bilim insanlarını yetiştirmeye devam edeceğiz.

© Copyright 2020 Bursa Meltem Okulları

İLETİŞİM

Esentepe Mah. Meltem Sok. No:3 Nilüfer, Bursa

0224 245 45 45

BİZİ TAKİP EDİN

  • Twitter
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
logo-cl.png